Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Петя Минкова и Теодор Русев са големите победители на L’Etape Bulgaria by Tour de France
Автор: Георги Куситасев 10:59 / 29.07.2024Коментари (0)1250
© БОК
За втора поредна година Велинград бе домакин на уникалното за България колоездачно състезание за аматьори L’Etape Bulgaria by Tour de France. В надпреварата се включиха повече от 850 колоездачи от 16 държави. Организаторите предложиха 2 дистанции - 57 км и 102 км.

Победител при мъжете на късата дистанция е Николай Михайлов - единственият българин завършил Giro Italy, а при жените най-бърза бе Йоана Вълканова, която повтори победата си от миналата година.

При мъжете на 102 км триумфира Теодор Русев с голяма преднина пред Емил Стойнев, трети остана Борислав Добрев. Тези колоездачи си разпределиха и фланелките: жълта за Теодор Русев и бяла на червени точки за Борислав Добрев за най-млад участник. Зелената фланелка отиде при Венцислав Венков.

При жените на дългата дистанция победителка е Петя Минкова, втора се нареди украинката Елена Добраниция, а трета финишира Ивета Костадинова. Емблематичните фланелки на Тур де Франс – жълта, зелена и бяла на червени точки отидоха при победителката Петя Минкова.

"Благодаря на генералния спонсор на състезанието Грома Холд за цялостното изживяване и за прекрасно устроеното трасе. Тази година компанията пак беше на ниво. Пътната обстановка бе чудесна, което за нас, състезателите, беше от изключително значение“, коментира Николай Михайлов.

"Щастливи сме, че подпомогнахме този истински спортен празник. Ето че пътищата, които строим, може да са сцена и на такива приятни изживявания. Вярваме, че днешните шампиони ще са вдъхновение за децата и младежите да карат колела и да спортуват“, споделя Виктор Велев, управител на Грома Холд.