20 години от първата Суперкупа в историята на Локомотив Пловдив

14:25 / 01.08.2024
2266
Днес се навършват точно 20 години от деня, в който Локомотив Пловдив спечели първата суперкупа на България в своята история. На 1 август 2004 година черно-белите побеждават Литекс с 1:0 във финала в Бургас с победен гол на капитана Иван Пасков - Прасковата в 90-ата минута.

Универсалният играч се разписва, засичайки центриране от корнер на Иво Михайлов, припомня Plovdiv24.bg. През първото полувреме вратарят Стоян Колев спасява дузпа, изпълнена от бразилския нападател на Литекс Жоазиньо.

Това е трети трофей във витрината на Локомотив Пловдив след Купата на Съветската армия (1983) и шампионската купа (2004).

"Първата Суперкупа навърши 20 години! Поклон пред Едуард Ераносян и момчетата му за победата в Бургас, която ни дари толкова много радост два месеца и половина след шампионската титла", написа по този повод Фенклубът на Локомотив Пловдив.