С красив гол: Ботев счупи каръка срещу Крумовград

Автор: Тодор Благов
Коментари (2)
23:07 / 04.08.2024
5388
Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Крумовград в среща от 3-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика".

Първото добро положение дойде в 9-ата минута, когато Антоан Конте засече с глава, но Янко Георгиев спаси.

Крумовград отговори 4 минути по-късно с точен удар на Сантана.

В 33-ата минута много опасен изстрел на Самуел Акере профуча на сантиметри от страничната греда.

В 41-ата минута Ханс Бернат се намеси блестящо, отразявайки удар на Диего Рапосо от 20 метра.

Второто полувреме стартира с натиск на "канарчетата". В 52-ата минута Ивелин Попов пусна към Джеймс Етоо, а халфът със страхотен удар под гредата откри резултата - 0:1.

7 минути по-късно Секулич изпусна сам срещу вратаря, а удар на Нвачукву от малък ъгъл се спря в страничната греда.

В 70-ата минута датският вратар на "жълто-черните" направи ново добро спасяване, след като изби силен удар на Велев.

В 81-ата минута удар на Мараш от близка дистанция бе блокиран, а 2 минути по-късно Етоо нацели гредата директно от корнер.

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 44. Божидар Кацаров (К), 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 19. Наско Милев

БОТЕВ: 1. Ханс Бернат, 5. Йонас Там, 7. Самуел Акере, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву