Спортните новини: Днес (8) | Вчера (25)
ВК Пирин Балканстрой (Рз) спечели Derby Cup 2006
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:39 / 24.12.2006Коментари (1)1585
©
Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) спечели първото издание на коледния турнир Derby Cup 2006, като се наложи с 3:2 гейма над домакините от Виктория Волей, в един драматичен и изпълнен с обрати двубой. Срещата започна равностойно, като в средата на първия гейм домакините успяха да натрупат малка преднина, която успяха да запазят до края на гейма и да го спечелят с 25:22. Вторият гейм започна още по-добре за възпитаниците на треньора Драган Иванов, който трупаха увеличаваха постоянно преднината си, като дори водеха с 22:15, но допуснаха изравняване - 22:22. След няколко завързани разигравания обаче успяха да спечелят гейма с 27:25 и да поведат с 2:0 гейма в срещата. В следващите два гейма обаче не можаха да покажат целия си потенциал и ги загубиха, което доведе до изравняване на геймовете - 2:2. Гостите от Пирин започнаха петия гейм по-уверено благодарение на спечелените предишни два гейма и не дадоха инициативата до края, с което спечелиха и мача с 3:2 гейма.

Призовата тройка допълни отборът на Хебър. Организаторите бяха предвидили награди за всички отбори както и множество индивидуални награди - за най-добър изпълнител на сервиз, най-добър нападател, най-добър разпределител, най-добър блокироващ, най-добро либеро, както и най-полезен играч за всеки един отбор. Момчетата на Виктория Волей спечелиха индивидуалните призове в две от категориите - за най-добър блокировач и най-добро либеро.

Пирин Балканстрой (Рз) - Марек Юнион Ивкони (Дц) 2:0
Локомотив (Пд) - Родопа (См) 2:1 (5/6 място)
Хебър (Пз) - Марек Юнион Ивкони 2:0 (3/4 място)
Виктория Волей - Пирин Балканстрой 2:3 (Финал)

Aнонимен
на 24.12.2006 г.
0

локомотив сигурно със съдийска помощ са взели 5-тото място...все пак си мисля че 6-тото в тази компания е съвсем реалистично

ПФК Марица: Работим усърдно, заедно ще успеем да преминем през трудностите!