След първия мач всичко е ясно - ето кой отбор чака Ботев или Жрински

Автор: Тодор Благов
Коментари (1)
10:24 / 09.08.2024
3876
Витория Гимараеш постигна комфортен успех с 3:0 над Цюрих в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на Конференциите.

През първата част в Швейцария голове не паднаха, а след почивката португалците се разписаха на три пъти - Мангас (54), Гомес (АГ 88) и Оливейра (90+3).

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) - Уме Емануел, стартира от първата минута и бе заменен след второто попадение на Витория.

По този начин "черно-белите" решиха всичко преди реванша, който е след седмица в Гимараеш.

Победителят от сблъсъка между Ботев и Жрински ще срещне победителя от Витория - Цюрих в плейофите на Лигата на Конференциите.