Ботев излъга Хебър на тежкия терен на стадион "Христо Ботев"
Автор: Тодор Благов 23:12 / 18.08.2024Коментари (10)4985
Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 1:0 срещу Хебър (Пазарджик). Срещата от 5-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Христо Ботев", заради ремонтни дейности по тревната настилка на стадиона в Пазарджик.

Преди първия съдийски сигнал Джеймс Етоо бе награден с плакет за мач №100 с екипа на Ботев. Двубоят се игра при слаба посещаемост, а теренът на стадион "Христо Ботев" бе в окаяно и много тежко състояние.

В 12-ата минута "зелените" отнеха топката в половината на "канарчетата" и Набил Макни отправи силен удар, минал над напречната греда.

В 18-ата минута Алекса Мараш проби отляво и пусна към Кристиан Нвачукву, който на празна врата направи по-трудното и прати топката в горната греда на Дебърлиев.

В 32-ата минута се стигна до комична ситуация. Хебър получи корнер, но от ПФК Ботев бяха забравили да начертаят мястото за изпълнение на ъглов удар. След кратка суматоха главният съдия начерта линия със своя спрей.

От последвалия корнер "зелените" бяха близо до откриване на резултата. Атанас Кабов центрира и Фонкеу засече от движение, като само отличната изява на Ханс Бернат запази нулевото равенство.

В 35-ата минута диагонален удар на Алекса Мараш се отклони леко от бранител, а кълбото мина на метър от вратата. Малко по-късно "канарчетата" имаха претенции за дузпа, след игра с ръка на играч на пазарджиклии в наказателното поле.

Второто полувреме стартира с ранен гол за Ботев. В 50-ата минута страхотна комбинация между Никола Илиев и Кристиан Нвачукву изведе нигериеца сам срещу вратаря и той го преодоля за 0:1.

В 54-ата минута Алекса Мараш елиминира бранител и остана очи в очи със стража, но не успя да го преодолее и пропусна златен шанс.

3 минути по-късно Набил Макни бе изпуснат след центриране от фаул, но отигра нескопосано ситуацията, въпреки че бе останал на метри от вратата на Ханс Бернат.

След по-малко от 120 секунди Никола Илиев отправи удар от въздуха, минал на опасна близост от страничния стълб на Дебърлиев. В следващите минути играта се водеше между двете наказателни полета, а головите положения липсваха.

В 88-ата минута Констанинос Балоянис центрира към наказателното поле, Вини Трибуле овладя трудна топка и отправи изстрел, но след рикошет в бранител кълбото прелетя над вратата.

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Калоян Пехливанов, Милен Гамаков, Божидар Пенчев, Георги Търтов, Душан Вукович, Нджомганг Фонкеу, Окай Хамдиев, Атанас Кабов, Набил Макни

Резерви: Марсио Да Роса, Георги Стайков, Иван Дишков, Калоян Кръстев, Кристиан Андонов, Николай Николаев, Олексий Збун, Шейн Диаманка, Янко Ангелов

Ботев: Ханс Бернат, Йонас Там, Ивелин Попов, Николай Минков, Антонио Перера, Никола Илиев, Сирики Диабате, Янис Карабельов, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Алекса Мараш

Резерви: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Самуел Акере, Матиюс Ремейкис, Ивайло Видев, Борислав Маринов, Атанас Чернев, Ален Корошец, Вини Трибуле