Панатинайкос и Марибор загубиха, но шансовете за групите остават

Автор: Тодор Благов
Коментари (1)
13:20 / 23.08.2024
1932
Два от съперниците на Ботев в европейските клубни турнири изиграха първите си мачове в плейофите на Лигата на Конференциите.

Панатинайкос допусна минимална загуба с 1:2 от Ланс пред близо 40 000 души във Франция. Франковски (4) и Саид (34) вкараха за домакините, а Йоанидис (53) бе точен за гърците. Френският тим игра с човек по-малко от 20 минута, след червен картон на Медина.

Марибор, който бе отстранен от "канарчетата" в Лига Европа, загуби с 0:1 визитата си на шведския Юргорден. Единственият гол падна в 69-ата минута и бе реализиран от Нгуен. В самия край Карич от състава на словенците бе изгонен.

Реваншите и на двата сблъсъка са следващата седмица.