Изненада в "Коматево"! Спартак шокира Ботев, VAR с нова спорна намеса
Автор: Тодор Благов 23:19 / 24.08.2024Коментари (4)7000
Ботев (Пловдив) допусна неочаквана загуба с 0:1 от Спартак (Варна) в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на базата в "Коматево".

Преди началото на мача бе отдадена почит към Георги Аврамов, който почина внезапно през седмицата.

В 3-ата минута остро центриране от корнер бе избито от Ханс Бернат.

В 15-ата минута Кристиан Нвачукву проби отляво и центрира към наказателното поле, където Алекса Мараш засече с глава, но далеч от вратата.

В 18-ата минута играта бе спряна в памет на бившия футболист на "жълто-черните" Георги Аврамов.

В 35-ата минута Ивей Ромееш оправи опасен изстрел, минал покрай страничния стълб.

В 43-ата минута Ахмед Ахмедов преодоля с лекота Сирики Диабате и остана очи в очи с вратаря, но Бернат скъси ъгъла и предотврати сигурен гол.

В добавеното време на първата част Алекса Мараш прати топката в мрежата, а системата VAR няколко минути чертаеше линии, като накрая попадението бе отменено.

"Канарчетата" стартираха по-активно след почивката. В 50-ата минута Нвачукву нахлу отдясно по атаката, но ударът му бе блокиран.

В 55-ата минута Константинос Балоянис догони трудна топка до аутлинията и центрира, Никола Илиев изпревари бранител и засече с глава, а кълбото мина на сантиметри от гредата.

7 минути по-късно появилият се от скамейката Антонио Вутов отправи силен изстрел над вратата.

В 65-ата минута Балоянис центрира от корнер, Сирики Диабате засече с глава, а кълбото се спря в напречната греда на Величков.

Пропуските на Ботев бяха наказани в 69-ата минута. След центриране отляво Ахмед Ахмедов засече от движение, топката се отклони от горната греда и влезе в мрежата за 0:1.

В 74-ата минута добра възможност се откри пред Ивелин Попов, но от чиста позиция капитанът стреля неточно.

Последваха две опасни ситуации пред вратата на пловдивчани, като при втората бе отправен изстрел, минал на метър от страничния стълб.

Дълбоко в добавеното време Никола Илиев бе изгонен с втори жълт и респективно червен картон.

Ботев: Ханс Бернат, Йонас Там, Самуел Акере, Ивелин Попов, Николай Минков, Антонио Перера, Сирики Диабате, Янис Карабельов, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Алекса Мараш

Резерви: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Джеймс Етоо, Матиюс Ремейкис, Антоан Конте, Никола Илиев, Атанас Чернев, Ален Корошец, Вини Трибуле

Спартак: Мартин Величков, Матео Петрашило, Франьо Пърце, Йоан Бауренски, Александър Цветков, Филип Лесняк, Ивей Ромееш, Кристиан Илич, Па Конате, Ахмед Ахмедов, Ангел Грънчов

Резерви: Никола Виденов, Бернардо Куто, Франк Риволиер, Виктор Митев, Даниел Иванов, Антонио Вутов, Любослав Маринов, Радослав Димитров, Даниел Халачев