Ботев вгорчи дебюта на Томаш! "Канарчетата" с успех над ЦСКА-София в столицата
Автор: Тодор Благов 23:27 / 30.08.2024Коментари (4)6995
© ПФК Ботев
Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над ЦСКА-София в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Мачът бе дебют за Александър Томаш начело на ЦСКА-София. Срещата се игра пред около 200 фенове на "канарчетата", заради поредния мач наказание без публика на "червените".

С днешното поражение столичани останаха твърдо в дъното на таблицата, като са в серия от четири поредни загуби и общо пето поражение от старта на сезона. От своя страна "жълто-черните" се доближиха само на две точки от първото място преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Във втората минута Ехие Укаки се отскубна по десния фланг и навлезе в наказателното поле, но Бусато скъси ъгъла и последвалият удар бе спасен от бразилския страж.

В 9-ата минута Тобиас Хайнц получи след хвърляне от тъч и отправи силен изстрел, минал покрай вратата на Ханс Бернат.

Секунди по-късно "червените" удариха греда. След сериозно разбъркване пред вратата на Ботев топката се озова в Коялипу, който с мощен удар разтресе напречния стълб на "канарчетата".

"Жълто-черните" отговориха в 16-ата минута, когато Ехие Укаки центрира отляво, Алекса Мараш изпревари бранителите и засече на първа греда, но топката мина покрай целта.

Минута по-късно Скаршем получи от Станислав Шопов в наказателното поле и отправи удар, който бе уловен от Ханс Бернат.

В 26-ата минута добра комбинация на символичните домакини изведе Тобиас Хайнц на стрелкова позиция, но последвалият изстрел от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

В 40-ата минута, само в рамките на няколко секунди, Годуин Коялипу на два пъти застраши "канарчетата" - първият му удар мина покрай гредата след рикошет, а при последвалия корнер засече опасно с глава в аут.

В самия край на първата част силен изстрел на Джонатан Линдсет от средна дистанция профуча над вратата на Бернат.

Второто полувреме стартира с голям пропуск на "червените". Годуин Коялипу изпревари Йонас Там и остана очи в очи с Ханс Бернат, но стреля покрай страничната греда.

В 58-ата минута Ботев откри резултата след груба грешка в състава на ЦСКА-София. Ехие Укаки отне топката от Християн Петров в центъра на терена, напредна и останал сам срещу вратаря вкара за 0:1.

След попадението "канарчетата" на два пъти искаха втори жълт картон за Иван Турицов за нарушения срещу Укаки и Мараш, но до такъв не се стигна.

В 67-ата минута Джеймс Етоо преодоля няколко бранители на столичани, но завършващият удар мина далеч от вратата на Бусато. В следващите минути играта бе много накъсана, а головите положения липсваха.

В 82-ата минута Кристиан Нвачукву отправи опасен удар в близкия ъгъл от 15 метра, а Густаво Бусато внимаваше и спаси. 7 минути по-късно Християн Петров стреля след кратко разбъркване, а Ханс Бернат се намеси решително и изби с една ръка.

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Християн Петров, Браян Кордоба, Иван Турицов, Улаус Скаршем, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Марселино Кареазо, Годуин Коялипу

Резерви: Иван Дюлгеров, Джейсън Локило, Емануел Шакич, Йоан Борносузов, Иван Тасев, Марк-Емилио Папазов, Петко Панайотов, Сайней Санянг, Юлиян Илиев

Ботев: Ханс Бернат, Ехие Укаки, Йонас Там, Ивелин Попов, Джеймс Етоо, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Алекса Мараш

Резерви: Матвей Игонен, Матиюс Ремейкис, Сирики Диабате, Янис Карабельов, Нехемие Кинтунту, Ивайло Видев, Атанас Чернев, Ален Корошец, Вини Трибуле