Пълдин стартира с разгромна победа в женския елитен футболен шампионат

10:57 / 05.09.2024
1260
Пловдивският ФК Пълдин започначудесно новия сезон в женския национален футболен шампионат. Възпитаничките на треньора Ангел Славов разгромиха Дунав с 4:0 като гости в двубой от първия кръг, който се игра на градския стадион в Русе.

Още от самото начало пловдивчанки упражниха натиск и до почивката убиха интригата с отбелязването на три гола.

През втората част Пълдин отново имаше превес и създаде куп положения, но успя да реализира само една от ситуациите.

Попаденията бяха дело на Никол Диманова, Цветелина Славчева, Гергана Георгиева и Йорданка Парнарова.

Официален дебют в женското футболно първенство направиха Анастасия Матева и Виктория Сургучева. Двете момичета са от школата на клуба, която ще продължава да дава шанс на талантливите си деца.

"ФК Пълдин изказва своите благодарности към перфектните условия, които домакините от Русе осигуриха и за коректната игра между двата отбора", обявиха още от пловдивския клуб.

С успеха Пълдин излезе на първо място в класирането, заедно с отбора на НСА, който разгроми също с 4:0 Лудогорец.

Другият пловдивски отбор в групата - ФК Енко, загуби с 0:2 при гостуването си на Етър.

В следващия кръг Пълдин приема Спортика (Благоевград), а Енко гостува на Локомотив (Стара Загора).