Спортните новини: Днес (22) | Вчера (20)
"Марица" влиза с гръм в полуфиналите за купата с 3-та поредна чиста победа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:54 / 28.01.2011Коментари (3)988
С гръм и трясък - с 3 поредни чисти победи и без загубен гейм, влязоха в полуфиналите волейболистките на "Марица". Жълто-сините от Пловдив продължиха наказателната си акция и днес, като разбиха класически с 3:0 отбора "Спартак 96" (Плевен) в последния си мач от предварителната група "Б", в третия ден от женския турнир за националната купа на България.

Без да се напъват особено маричанки взеха победата с 25:19, 25:22 и 25:21 като нито за миг не оставиха съмнение на зрителите в столичната зала Христо Ботев, че са с класа над съперничките си.

С този трети пореден успех, пловдивчанки заеха убедително първото място в група "Б" и утре излизат в полуфиналите срещу втория от група "А" - срещу победителя от мача между "Левски Волей" и "Локомотив" (София).

Срещу плевенчанки днес старши треньорът на "Марица" Иван Петков използва възможността, за да даде шанс на втората разпределителка на състава - на 16-годишната девическа националка Теодора Симеонова, която игра през целия мач вместо титулярката Цветелина Николова.

Най-голяма съпротивата "Спартак" даде в третия гейм, когато плевенчанки поведоха още от началото. Пловдивчанки аристократично се отпуснаха и първото техническо прекъсване дойде при 4 точки аванс за спартаковки - 8:4. В последствие разликата нарасна до 12:4 в тяхна полза. От там нататък класата на "Марица" си каза думата.

Край на негативната серия постави Ана Радичева с отличните си атаки по късия диагонал. Последваха още две поредни точки от блокада и бавно маричанки стопиха разликата.
В решителните минути на гейма силата и опитът на "жълто-сините" надделя и те затвориха мача с 25:21, с което измъкнаха и чистата си победа с 3:0.