Марица завърши с равенство серията от три контроли в Истанбул

11:28 / 09.09.2024
1149
Марица (Пловдив) записа равенство в посредната си контрола в Турция. Жълто-сините завършиха 2:2 гейма срещу Саръйер (Истанбул), а спарингът се проведе в зала "Бурхан Фелек" в Истанбул.

Марица поведе с 28:26, 26:24, а следващите два гейма бяха спечелени от домакините от Истанбул след 17:25 и 21:25.

Борислава Съйкова и Ралина Дошкова бяха най-резултатни с 13 точки за Марица, а Кая Николова, Ива Дудова и Добрина Христоскова добавиха по 7 точки.

За Саръйер най-резултатна стана Наталия Кроткова с 16 точки.

Така общият балан за родните шампионки е победа, равенство и загуба в трите контроли в Истанбул, които бяха част от подоготвката на тима за новия сезон.