Дубълът на Ботев прекъсна ужасна серия, "жълто-черен" юноша наказа "канарчетата"

Автор: Тодор Благов
09:47 / 17.09.2024
885
Дублиращият отбор на Ботев завърши наравно 1:1 с Дунав (Русе) в среща от 9-ия кръг на Втора лига.

Двубоят се игра на базата в "Коматево", а "канарчетата" прекъснаха ужасната серия от шест поредни загуби.

Старши треньорът на мъжкия отбор Душан Керкез беше пратил в дубъла Матвей Игонен и Сирики Диабате, както и младежкия национал Атанас Чернев.

Юношата на "жълто-черните" Радослав Апостолов откри за гостите в 28-ата минута, а взетият от Септември (София) Борислав Маринов изравни с красив гол в 64-ата минута.

Въпреки спечелената точка, "канарчетата" остават в зоната на изпадащите, докато Дунав е на 9 място.

Ботев II: Матвей Игонен, Атанас Чернев, Георги Кущинаров, Симон Стоянов, Сирики Диабате, Ивайло Видев, Костадин Татаров, Кристиан Каси, Дамян Йорданов, Борислав Маринов, Габриел Златанов