Дубълът на Ботев падна с 0:5, вече е предпоследен във Втора лига

Автор: Тодор Благов
10:18
683
Дублиращият отбор на Ботев допусна тежка загуба с 0:5 при домакинството си на Добруджа.

Срещата от 11-ия кръг на Втора лига се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика".

"Жълто-черните", водени от Доминик Бершняк, изиграха поредния си слаб мач и записаха осма загуба от последните си девет мача.

В състава на пловдивчани бяха Даниел Кайзер, Сирики Диабате и Нехемие Кинтунту, както и привлечените през лятото Дамян Йорданов и Борислав Маринов.

Гостите вкараха един гол през първата част чрез Андриан Димитров, а след почивката се разписаха Вили Боев, Лукас Кардозо, Ивайло Климентов и Петър Георгиев.

"Канарчетата" се свлякоха до предпоследната позиция, като имат едва седем точки в актива си. Добруджа е на 5 място с 20 точки.

Стартовият състав на Ботев: Даниел Кайзер, Георги Кущинаров, Сирики Диабате, Мирослав Георгиев, Костадин Татаров, Симеон Турлаков, Мартин Ситев, Максимилян Симеонов, Нехемие Кинтунту, Дамян Йорданов, Борислав Маринов