Спортните новини: Днес (5) | Вчера (11)
Пловдивчанин със силен мач за Вердер, предстои сблъсък с бивш отбор на български национал
Автор: Тодор Благов 11:06Коментари (0)455
©
Пловдивчанинът Стефан Смъркалев изигра нов добър мач на вратата на юношеската формация до 19 години на Вердер Бремен.

В среща от 8-ия кръг на шампионата "бременските музиканти" постигнаха труден успех с 2:1 при визитата на Арминия Билефелд, научи Plovdiv24.bg.

В края на първата част двата тима си размениха по един гол. Вердер откри в 40 минута чрез Хатауей, а две минути по-късно Афолаби изравни след грешка в отбраната на "зелено-белите".

След почивката имаше повече голови положения и пред двете врати, а юношата на Ботев се отчете с няколко добри изяви. В 79-ата минута Салим Муса вкара дежурния си гол за Вердер за крайното 2:1.

Във временното класиране Вердер се качи на върха, но преди днешния мач на Бохум. Следващия уикенд "бременските музиканти" гостуват на бившия отбор на Асен Караславов - Гройтер Фюрт, в битка за Купата на Германия.