Автор: Тодор Благов
Коментари (3)
18:11
3423
Ботев (Пловдив) постигна минимален успех с 1:0 при визитата си на ЦСКА 1948 в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

През първото полувреме сблъсъкът беше не особено атрактивен, но след почивката двата тима вдигнаха оборотите и създадоха повече голови положения. Победното попадение за "канарчетата" вкара Алекса Мараш в 85-ата минута с единствения точен удар на пловдивчани.

В 9-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и изпрати опасна топка в наказателното поле, където Джонатан Перейра можеше да засече от малкото наказателно поле, но беше блокиран от Николай Минков.

В 13-ата минута Евгений Сердюк отправи първия точен удар, но той бе от паднало положение и не затрудни Ханс Бернат.

5 минути по-късно дойде и първата голяма ситуация в мача. Евгений Сердюк се пребори с Антоан Конте и останал очи в очи с вратаря стреля, но стражът на пловдивчани се намеси отлично и спаси сигурен гол.

В 35-ата минута Ботев отправи първия удар към вратата на ЦСКА 1948. Юношата на Виста - Ехие Укаки, получи кълбото около наказателното поле и отправи опасен удар, минал покрай страничната греда.

В самия край на първата част добра атака на "канарчетата" завърши с центриране на Константинос Балоянис, но финалният удар на Кристиан Нвачукву с глава беше много неточен.

В 50-ата минута Радослав Кирилов проби отлично по левия фланг и центрира остро към Евгений Сердюк, който от точката на дузпата стреля над вратата, пропускайки добра възможност.

4 минути по-късно топката бе свалена с глава към Емил Ценов, а халфът отправи удар на 12-13 метра от вратата, минал високо над напречната греда на Бернат.

След няколко секунди Бирсент Карагарен пробва центриране отдясно, топката се насочи към вратата и само добрата изява на стража предотврати сигурен гол.

В 63-ата минута след серия от рикошети кълбото се озова в Талис Енрике и той стреля от ъгъла на наказателното поле, но силният му удар рикошира в бранител и не намери очертанията на вратата.

В 70-ата минута топката се насочи към Константинос Балоянис, който отправи топовен изстрел, а бранител на домакините сложи тялото си и бе последна преграда към вратата на ЦСКА 1948.

2 минути по-късно Алекса Мараш прати топката в мрежата на домакините, но в хода на атаката негов съотборник бе в положение на засада и попадението бе отменено.

В 83-ата минута страхотна атака на Ботев изведе Ивелин Попов в наказателното поле, но притичалият Теодор Иванов парира капитана на "жълто-черните".

Минута по-късно "канарчетата" откриха резултата. Борба в центъра на терена прати кълбото в Ивелин Попов, капитанът пусна прекрасен пас към Алекса Мараш, нападателят напредна и преодоля вратаря за 0:1.

Дълбоко в продължението на мача Никола Илиев се пребори за топката и изведе Алекса Мараш на стрелкова позиция, но този път нападателят стреля над вратата.

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Радослав Кирилов, Кристофър Ачемпонг, Райън Бидунга, Теодор Иванов, Талис Енрике, Евгений Сердюк, Бирсент Карагарен, Джонатан Перейра, Емил Ценов, Реян Даскалов

Резерви: Алекс Божев, Касиано Бузон, Марио Илиевски, Марто Бойчев, Октавио Мерло, Симеон Александров, Том Рапнуи, Асен Георгиев, Радослав Илиев

Ботев: Ханс Бернат, Ехие Укаки, Ивелин Попов, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Атанас Чернев, Ален Корошец, Вини Трибуле

Резерви: Матвей Игонен, Матиюс Ремейкис, Никола Илиев, Димитър Тонев, Янис Карабельов, Едгар Пилоян, Ивайло Видев, Габриел Златанов, Алекса Мараш