Марица с драматичен хикс с 6 гола, бивш играч на Локо наказа пловдивчани

09:30
524
"Марица“ завърши наравно 3:3 срещу хасковския "Саяна“ в среща от 9 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на стадион "Марица" в северен Пловдив.

Двата тима изиграха здрав и много интересен мач, който предложи доста емоции, шест гола и още куп положения, а с оглед на показаното на терена равенството бе справедливо.

Мачът започна лошо за "Марица“. Още в 3-та минута гостите поведоха след грешка в отбраната. Непокритият в наказателното поле Веселин Марчев, който бе ключов футболист на пловдивчани през миналия сезон, се възползва от центриране и необезпокояван реализира за 0:1.

В 23-та минута Иван Кръстев изравни. Теодор Фърков добре комбинира с Георги Трифонов, който преодоля защитник и центрира към нахлуващия Кръстев. Младият състезател стреля без забавяне и след рикошет в бившия вратар на "Марица“ Илия Николов изравни.

В продължението на първата част Александър Праматаров даде преднина на "Марица“, обръщайки резултата в полза на своя отбор. След хубава атака и комбинация между Георги Трифонов и Филип Колев, Праматаров завърши, но Илия Николов изби. Топката обаче се върна при нападателя на "жълто-сините“, който вкара за 2:1.

Втората част също беше много интересна. И двата тима имаха шансове пред себе си. В 56-та минута, след центриране от корнер, Владислав Узунов с глава изравни за 2:2.

В 75-та минута се стигна до нов обрат. Гостите отбелязаха нов гол, точно копие на втория, а негов автор отново бе Владислав Узунов. "Жълто-сините“ не се предадоха и бяха възнаградени. В

85-та минута Иван Кръстев центрира от фаул, Ангел Пеев скочи, но не успя да засече, а топката влетя във вратата на Илия Николов за 3:3.

"Сърцатата игра, старанието и себераздаването в младия състав на "Марица“ трябва да бъдат отбелязани, а футболистите на Стойчо Драмов и неговия екип заслужават похвала за играта си в този мач.", написаха "жълто-сините".

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Джошуа Харис, Теодор Фърков (Симеон Сираков), Георги Михайлов, Иван Кръстев, Филип Колев (Наско Христев), Христиан Димитров (Даниел Беломачев), Александър Праматаров (Ангел Пеев), Валери Домовчийски – капитан, Георги Трифонов. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Георги Вълков, Красимир Лютов, Радослав Мицев. Ст. треньор: Стойчо Драмов

САЯНА: Илия Николов, Илиян Марчев, Надим Ангелов – капитан, Бейсим Бейсим, Димитър Щерев, Теодор Димитров, Митко Плахов (Ахмед Осман), Красимир Илиев, Владислав Узунов, Веселин Марчев, Христо Бойков. РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Калоян Делчев, Костадин Пеев, Георги Георгиев, Беркай Халил, Боримир Карамфилов, Милен Танев, Васил Колев. Ст. треньор: Живко Желев