Еуфория! Десет от Ботев с голяма победа над Левски, страхотна атмосфера на "Колежа"
Автор: Тодор Благов 21:59 / 05.10.2024Коментари (7)6082
Ботев (Пловдив) постигна една от най-големите си победи от началото на сезона в Първа лига. В среща от 11-ия кръг "канарчетата" взеха драматичен успех с 1:0 над Левски (София).

"Жълто-черните" играха след 60-ата минута с човек по-малко, заради директен червен картон на Йонас Там. Въпреки това, малко преди края Вини Трибуле донесе радост за пловдивчани.

В първите минути по-интересно бе на трибуните, където публиките на двата отбора запалиха множество факли и димки. Бултрасите бяха подготвили красива хореография в Южната трибуна.

В 9-ата минута Вини Трибуле прати топката в мрежата на Левски, но след намесата на системата VAR попадението бе отменено заради засада.

Последваха два опасни удара към вратата на "канарчетата", като и при двете ситуации топката се спря в бранители на пловдивчани.

В 17-ата минута мощен удар на Майкон бе избит с вещина от Ханс Бернат. След три минути отново датският страж на "канарчетата" бе последна преграда пред гола след снаряд на Мустафа Сангаре.

В 30-ата минута нервите взеха връх, след като Никола Попов отсъди спорен тъч в полза на "сините". Последва бурна реакция на Душан Керкез, който бе декориран в жълто от съдията.

В 39-ата минута столичани изпълниха поредния си корнер от началото на мача, получи се кратко разбъркване и в суматохата Сангаре отправи удар от малък ъгъл, който бе избит от Ханс Бернат.

Второто полувреме стартира със силен, но неточен удар на Вини Трибуле. Гостите отговориха в 53-ата минута, когато се стигна до голямо разбъркване пред вратата на Ботев с множество удари, но в крайна сметка Ханс Бернат улови.

Така се стигна до 62-ата минута, в която Йонас Там отново получи червен картон, а ситуацията бе разглеждана дълго време от системата VAR. В същата минута естонският бранител бе изгонен и при гостуването на Арда.

В 76-ата минута контраатака на Левски завърши с неточен удар на Патрик-Габриел Галчев. 7 минути по-късно Кристиан Димитров засече центриране на задна греда, но ударът бе уловен без проблеми от Ханс Бернат.

В 88-ата минута стадион "Христо Ботев" се разтресе, а радостта на "канарчетата" се разнесе из цял Пловдив! Вини Трибуле получи топката около наказателното поле и с неспасяем удар матира Маркович за кеф на ботевистите.

До края на мача "сините" упражниха натиск, но той не доведе до нищо съществено пред вратата на "жълто-черните".

Ботев: Ханс Бернат, Ехие Укаки, Йонас Там, Ивелин Попов, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Ален Корошец, Вини Трибуле

Резерви: Матвей Игонен, Матиюс Ремейкис, Никола Илиев, Димитър Тонев, Янис Карабельов, Кристиан Каси, Ивайло Видев, Атанас Чернев, Алекса Мараш

Левски: Матей Маркович, Майкон, Кристиан Макун, Келиан Ван Дер Каап, Вандерсон Цунами, Карлос Охене, Александър Колев, Мустафа Сангаре, Евертон, Алдаир, Кристиан Димитров

Резерви: Иван Андонов, Асен Митков, Джавад Ел Джемили, Преслав Бачев, Патрик-Габриел Галчев, Патрик Мислович, Фердинанд Икенна, Марин Петков, Асими Фадига