Спортните новини: Днес (27) | Вчера (13)
Дамите на Пълдин постигнаха обрат в мач с 4 дузпи и червен картон
Автор: Стойчо Генов 15:23Коментари (0)292
©
Отборът на Пълдин (Пловдив) победи Локомотив (Стара Загора) с 3:2 като гост в драматичен мач от 6-ия кръг на националното женско първенство по футбол. Възпитаничките на треньора Ангел Славов постигнаха впечатляващ обрат с човек по-малко, а в срещата бяха отсъдени общо 4 дузпи. Мачът се игра при изключително тежък и разоран терен в Стара Загора.

В 4-ата минута Никол Диманова нахлу в наказателното поле на Локомотив, след което бе повалена на земята. Последва 11-метров наказателен удар, който обаче бе пропуснат от пловдивчанки.

Само няколко минути по-късно обаче Никол Диманова отново проби в пеналта и бе фаулирана. Дузпата бе превърната в гол от Гергана Георгиева, която вкара с прецизен удар за 0:1.

Последва натиск на домакинките. При едно разбъркване Кристияна Димитрова от Пълдин предотврати гол, след като игра с ръка в наказателното поле. Тя логично получи червен картон, а домакините пропуснаха отсъдената дузпа.

Все пак в добавеното време на първата част след далечен удар и рикошет Локомотив изравни резултата - 1:1.

Още в първата минута на второто полувреме момичетата от Стара Загора вкараха ново попадение и поведоха с 2:1.

Това не сломи пловдивчанки и въпреки намаления им състав те изравниха. Теодора Митова проби по фланга и подаде към Никол Диманова, която със самочувствие премина покрай няколко противници и реализира за 2:2.

В средата на второто полувреме след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле, Силяна Михалева бе повалена. Главният съдия отсъди четвърта дузпа в срещата, която бе реализирана от Никол Диманова за крайното 2:3.

С успеха Пълдин запази третото място във временното класиране с актив от 12 точки (от 5 мача), колкото има и четвъртият Лудогорец (от 6 срещи).

Другият пловдивски отбор в женския елит - Енко, загуби от ЛП Суперспорт с 0:1 и продължава да е без спечелена точка през новия сезон.