Ботев за втори път унизява Левски през този век с човек по-малко
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:21Коментари (0)786
©
Срещу Ботев (Пд) отборът на Левски допусна загуба, която сама по себе си, не е срамна. Все пак да загубиш от исторически труден съперник, който и в момента е силен, е нещо нормално.

С оглед на обстоятелствата обаче беше задължително "сините“, ако не непременно да спечелят, поне да не загубят този мач. Вместо това позволиха на "канарчетата“ с човек по-малко да отбележат гол и да победят.

Такава загуба на точки се случи за седми път на Левски през XXI век, показва статистика на "Мач Телеграф". Толкова бяха мачовете, в които "сините“ завършиха наравно или паднаха, когато бяха с един, а веднъж дори с двама играчи повече на терена.

Любопитното е, че "канарите" за втори път през този век побеждават Левски с човек по-малко. Първият подобен случай е от 6 април 2018 година, когато срещата завършва също 1:0, но на базата в "Коматево".

По познат сценарий от неделя, в 41-ата минута съдията Петър Костадинов изгони Димитър Пиргов от домакините. Въпреки това в 80-ата минута Тодор Неделев сложи топката на главата на Стивън Петков, който оформи крайното 1:0. След мача треньорът на Левски Делио Роси каза, че го е срам.

Ето кои бяха другите случаи, когато Левски не успява да спечели мач при числено преимущество на терена:

18.09.2005 Берое – Левски 4:4

25.08.2013 Левски – Черно море 1:1

05.12.2018 Септември – Левски 2:2

24.10.2020 Левски – Черно море 1:2

09.07.2022 ЦСКА 1948 – Левски 1:0

За Купата на България Левски има две унижения с човек повече. И те бяха през 2015 г. С човек по-вече "сините“ играха близо 90 минути на финала срещу Черно море в Бургас, но допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 след продължения.

В края на същата година, пак след продължения, отпаднаха с 0:3 от Литекс в Ловеч, след като от 65-ата до 120-ата минута бяха с човек повече.