Марица вкара 3 на Милево и вече е на четвърто място в класирането
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:55Коментари (0)556
© ФК Марица
Марица победи с 3:0 съимениците си от Милево в среща от междинния 11-и кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група, която се игра на стадиона в квартал “Кършияка". Двубоят бе интересен, като не доброто състояние на терена не позволи на двата тима да покажат пълния си потенциал.

Мачът започна много добре за Марица. Още в 3-та минута Атанас Ташолов откри резултата след корнер.

В 40-ата минута Александър Праматаров удвои преднината на “жълто-сините" с хубав удар от фаул.

През втората част играчите на Марица създадоха доста положения. Двете най-чисти бяха в края на двубоя. В 85-та минута Димитър Пройчев с глава прати топката на сантиметри встрани от целта след центрираме от корнер. Ангел Пеев не успя да отбележи също с глава сред подаване на завърналия се на терена след контузия Олджай Алиев.

В продължението на мача Георги Трифонов все пак реализира трето попадение за пловдивчани, оформяйки крайния резултат.

С успеха Марица се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 20 точки.

За Марица предстои двубой от турнира за Купата на България в неделя. Съперник е един от водещите отбори във Втора лига - Беласица. Мачът е от 15 часа, на стадион “Марица" в Пловдив. Шампионатният двубой от 12-ти кръг срещу Локомотив II (Пловдив) е отложен.