Переа с първи гол при дебюта на Златински, синът на Пенев и още трима чужденци не играха
Автор: Стойчо Генов 12:48Коментари (0)2849
©
Новият треньор на Локомотив Пловдив Христо Златински дебютира с равенство, макар и в неофициален мач. Черно-белите завършиха 1:1 срещу Арда (Кърджали) в контрола, която се игра на помощния терен на "Лаута".

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на големия треньор Атанас Драмов, който си отиде от този свят на 81 години.

Чинонсо Офор (62) се разписа за гостите, а Хуан Переа (84) се отчете с дебютно попадение за Локомотив. От състава на домакините липсваха Оливер Камдем, Жулиен Лами, Йоан Нзи и Николас Пенев, заради което Златински попълни групата с младоци от втория отбор.

Пловдивчани владееха повече инициативата и създадоха изключително много ситуации за гол, но въпреки това успяха само веднъж да поразят целта.

Първото положение дойде още в 8-ата минута, когато бразилецът Марсилио отправи силен удар, но вратарят на Арда спаси.

Малко след това Мартин Петков пробва директен шут от фаул, но в стената.

В 20-ата минута отново Марсилио опита диагонален изстрел, но той не затрудни стража на гостите Петър Петров.

Последваха две ситуации след центрирания от корнер. При първата Хорхе Сегура не уцели вратата, а при втората Димитър Илиев засече в тялото на Петров.

Малко преди края на първото полувреме Мартин Петков получи пас в наказателното поле и шутира опасно, но за пореден път вратарят на Арда спаси тима си и изби в корнер.

В 50-ата минута Марсилио центрира към Мартин Паскалев, който засече с глава, но топката мина покрай гредата в аут.

Десет минути по-късно Локомотив пропусна най-чистото си положение. Владимир Медвед проби от ляво и шутира, но в гредата. Топката стигна до Георги Каракашев, който стреля при добавката, а влезлият на смяна вратар Анатоли Господинов се намеси и изби, като топката за втори път се удари в гредата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Арда откри резултата при една от малкото опасности, които създаде пред вратата на домакините. Чинонсо Офор получи топката на границата на наказателното поле и с прехвърлящ удар се разписа за 0:1.

В рамките само на две минути последваха две опасни положения за футболисти на Арда, които обаче не успяха да уцелят вратата.

В 84-ата минута Локомотив изравни резултата. Това стана след пас на Данило Полонский, който изведе в отлична позиция Хуан Переа и колумбиецът не сгреши за 1:1. Това е негов първи гол за отбора.

Мартин Луков, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Калоян Костов, Ефе Али, Ивайло Иванов, Христо Иванов, Димитър Илиев, Мартин Петков, Марсилио, Хуан Переа.

РезервиКристиан Томов, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Милош Петрович, Данило Полонский, Владимир Медвед, Мартин Хайдаров, Георги Каракашев, Даниел Маджаров, Видол Сейменски, Веселин Празов.