Спортните новини: Днес (12) | Вчера (27)
България не успя да зарадва пълните трибуни на "Колежа"
Автор: Тодор Благов 20:54Коментари (1)1684
България не успя да победи Люксембург в среща от Група С на Лига на Нациите. Двата тима завършиха наравно 0:0 пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев".

Минути преди първия съдийски сигнал бе почетена паметта на великия музикант Кирил Маричков и пловдивския треньор Атанас Драмов.

15 000 станаха на крака и с бурни аплодисменти посрещнаха една от най-емблематичните песни на "Щурците" - "Клетва".

Скучното начало на мача бе разбито с две отлични положения пред двете врати само в рамките на секунди. Първо Филип Кръстев стреля без вратаря на Люксембург да е на вратата си, но защитник изби пред голлинията.

В ответната атака гостите бяха близо до откриване на резултата. Алесио Курчи бе изведен очи в очи с Димитър Митов и го прехвърли, но за радост топката се спря в горната част на мрежата.

В 37-ата минута "лъвовете" изпълниха заучено корнер, последва центриране около точката на дузпата, където непокрит бе оставен Александър Колев, но нападателят на Левски не успя да уцели топката.

В 59-ата минута словенският съдия Давид Шмаич си навлече гнева на българите, след като повтори фаул за гостите, а след неговото изпълнение Дирк Карлсон засече с глава, като това бе най-опасното положение от началото на втората част.

"Лъвовете" отговориха в 68-ата минута, когато Кирил Десподов стреля от свободен удар, но Антони Морис внимаваше и боксира в корнер.

В следващите минути натискът на родните национали се засилваше и те стигнаха до няколко добри ситуации, но не успяха да стигнат до финалния удар.

В 82-ата минута словенският рефер за пореден път ощети "лъвовете", спирайки перспективна атака с несъществуващ фаул, което взриви трибуните на "Колежа".

Дълбоко в продължението на мача гостите стигнаха до корнер, след който играч на Люксембург засече опасно, но кълбото мина покрай вратата.

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер – 6. Валентин Антов, 7. Георги Костадинов – 11. Кирил Десподов (К), 14. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров – 4. Иван Минчев, 10. Георги Минчев, 12. Станислав Иванов, 15. Симеон Петров, 16. Васил Панайотов, 17. Мартин Минчев, 18. Ивайло Чочев, 19. Иван Турицов, 20. Здравко Димитров, 23. Илиан Илиев-младши

Люксембург: 1. Антони Морис – 18. Лоран Янс (К), 14. Сеид Корач, 13. Дирк Карлсон, 17. Мика Пинто – 8. Кристофър Мартинш – 9. Данел Синани, 19. Матиас Олесен, 16. Леандро Барейро, 4. Флориан Бонерт – 5. Алесио Курчи

Резерви: 12. Ралф Шон, 23. Тиаго Перейра – 3. Енес Махмутович, 6. Кевин Д’Андзико, 7. Микаел Омосаня, 10. Жерсон Родригеш, 11. Едвин Муратович, 15. Елдин Джогович, 20. Тимоте Рупий, 21. Себастиен Тил, 22. Марвин Мартинш