Академик Пловдив загуби от Берое в драматичен мач в Стара Загора

21:19 / 14.10.2024
306
Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) допусна първа загуба през новия сезон в НБЛ. "Студентите" отстъпиха на Берое с 85:73 в двубой от втория кръг, който се игра в зала "Общинска" в Стара Загора.

В първия кръг Академик стартира с инфарктна домакинска победа над Левски, но сега възпитаниците на треньора Йордан Янков не успяха да прекършат съпротивата на беройци.

В отделни моменти от двубоя преднината на домакините достигна до 19 точки. В началото на последната четвърта част обаче Академик вдигна чувствително оборотите и изоставаше само с една точка разлика, като имаше и своя атака, но не успя да реализира. Това сякаш разстрои играта на отбора и домакините поведоха с 11 точки - 75:64.

Извън състава на Академик бяха контузените Томислав Минков и Йоанис Кикрилис.

Васил Бачев стана най-резултатен за пловдивчани със 17 точки, Обрад Томич добави 16 точки, а с 12 се отчете Дейлън Уилямс.

Най-резултатен за Берое стана Антъни Уолкър с 21 точки, а той беше избран и за играч на мача.

Следващият мач на Академик е този петък - 18 октомври срещу Черно море Тича в Пловдив.