Автор: Георги Куситасев
Коментари (5)
23:46 / 15.10.2024
3732
Северна Ирландия победи с разгромното 5:0 България в среща от Лига "С", група 3 на Лига на нациите по футбол.

Двубоят се игра на стадион "Уиндзор Парк" в Белфаст.

Резултатът откри халфът на белгийския Стандарт Лиеж Айзък Прайс в 15-ата минута след асистенция на Дион Чарлс.

Това се случи при първото по-сериозно положение в срещата.

Отново Прайс бе точен за 2:0 след пас на Броуди Спенсър в 26-ата минута, а в 32-ата Димитър Митов си отбеляза автогол.

В 44-ата минута капитанът Кирил Десподов получи шанс да намали резултата, но играчът на гръцкия шампион ПАОК нацели горната греда.

През второто полувреме падна ново попадение на Северна Ирландия, но то бе отменено от ВАР поради засада.

В 81-ата Айзък Прайс регистрира своя хеттрик, вкарвайки уникален гол от над 20 метра. Крайното 5:0 оформи Джош Магенис в 89-ата минута.

Първият двубой между тези тимове приключи с успех с 1:0 за "лъвовете" в Пловдив.

Това беше първа загуба от 10 мача за Илиан Илиев начело на "трикольорите". Той вече има 2 победи, 7 равенства и 1 поражение, откакто пое тима.

В група 3 Северна Ирландия вече е със 7 точки, а България е с 5 на трета позиция.