Ударно начало и четвъртфинал за Григор Димитров в Стокхолм

Автор: ИА Фокус
00:12
303
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже на твърда настилка в Стокхолм.

В първия си мач от състезанието, който бе от втория кръг на турнира, поставеният под №3 в схемата българин победи със 7:6(1), 6:3 французина Куентен Алис от Франция. Мачът продължи 1 час и 41 минути.

10-ият в света Димитров измъкна първия сет срещу 95-ия в ранглистата след тайбрек със 7:6(1) и 1 час и 6 минути игра.

Българинът имаше доста проблеми в подаването си през първия сет.

Първи до пробив в сета стигна французина, повеждайки с 3:1 гейма. Димитров веднага го върна.

До края на сета българинът имаше критични моменти във всяко от подаванията си, но по-сериозният му опит му помогна да вкара сета в тайбрек.

В него Димитров набързо дръпна с 6:0 точки и успя да го затвори, давайки само точка на съперника си.

Във втория сет Димитров вдигна нивото, като направи решителен пробив за 5:3, след което затвори частта за 35 минути, а с това и мача.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Доминик Страйкър от Швейцария, който е на 317-ата позиция в ранглистата.

Двамата ще се изправят един срещу друг за първи път при професионалистите.