Спартак спечели безапелационно дербито с Ямбол при завръщането на Димитър Иванов

11:49 / 20.10.2024
578
Спартак (Пловдив) продължи мощната си серия и вече е с 10 поредни победи в първенството на Трета лига - Югоизточна група. Синьо-белите спечелиха дербито срещу Ямбол с класическото 3:0 в двубой от 13-ия кръг, който се игра на клубната база в "Кючук Париж".

Главният мениджър Димитър Иванов отново се завърна на поста старши треньор, след като от клуба обявиха раздялата с Христо Телкийски.

В 20-ата минута Свилен Щерев намери отлично Ариф Ферадов, който надбяга защитник на Ямбол и бе съборен в наказателното поле. Главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа, а Свилен Щерев я реализира за 1:0.

В 58-ата минута Ариф Ферадов навърза трима играчи на гостите и отправи много силен удар, като топката рикошира в друг футболист и се оказа в мрежата за 2:0.

В 71-ата минута Свилен Щерев открадна топката от защитник на Ямбол и с топовен удар разстреля вратаря, оформяйки крайното 3:0.

Така "гладиаторите" имат вече 32 точки и се доближиха само на една точка от Ямбол, който запази втората си позиция във временното класиране. Лидер е Черноморец с 34 точки, но и мач по-малко.

В следващия кръг на 24 октомври (четвъртък) от 16:00 часа Спартак гостува на тима на Саяна.