Марица с ударно начало на сезона! Не даде дори гейм на Левски в София

08:53 / 21.10.2024
539
Шампионките от Марица (Пловдив) започнаха ударно новия сезон в Национална волейболна лига Демакс 2024-2025 с чиста победа на Левски (София) с 3:0 гейма. Двубоят се игра в зала Левски в София.

Мачът беше официален дебют за новия треньор на Марица – Ахметджан Ершимшек, както и за трите нови попълнения Ванеса Агбортаби, Ралина Дошкова и Кая Николова.

В първия гейм Левски поведе с 9:6, но маричанки изравниха – 14:14. След това жълто-сините дръпнаха с 4 точки аванс при 20:16 и след 25:23 затвориха първата част.

Вторият гейм започна със 7:4, стигна се до 16:7, а частта беше затворена след 25:16.

Третата част започна по-добре за домакините, които дръпнаха с 6:2. Марица обаче изравни доста бързо – 11:11 и обърна резултата в своя полза. Геймът вървеше точка за точка, но момичетата на Ахметджан Ершимшек дръпнаха с две точки при 22:20, а след това затвориха мача с 25:22 и стартираха по най-добрия начин новия сезон.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 18 точки, 14 добави Доби Христоскова, а с 11 се отчете новото попълнение Ванеса Агбортаби.

Следващият кръг Марица играе срещу Марица 2022 (Пловдив) на 25 октомври.