Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Академик-ПУ загуби от Свиленград, пловдивчани с възражение срещу съдийството
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:30 / 21.10.2024Коментари (0)498
©
Хандбалистките на Академик-ПУ (Пловдив) загубиха с 22:26 (10:12) гостуването си на Свиленград. Срещата бе от третия кръг в първенството на женската "А“ група. По мнението на треньора Павел Дженев и момичетата, те са били ощетени от съдиите, особено през втората част на мача. Това е повод пловдивчани да подадат възражение срещу арбитрите.

Те са на мнение, че съдиите са помогнали на домакините, особено след като гостенките са повели в началото на второто полувреме. До неговата седма минутите Академик излиза напред с 14:12.

Интересно е, че в цялата среща вратарката на студентките Гергана Александрова спаси 7 от изпълнените срещу нея 12 седемметрови хвърляния (дузпи). Академик пропусна само три от изпълнените 9 дузпи.

Балансът при отстраняванията за две минути пък е 6 за гостенките и две за Свиленград.

Свиленград – Академик-ПУ 26:22 (12:10)

Свиленград: Стефка Агова 8 гола, Екатерина Стоянова 3, Стефка Цветанкова 4, Райна Георгиева 3, Кристина Миланова 7, Йоана Костова 1, Тотка Дойкинова (Калина Стоянова, Ралица Димитрова, Жаклин Петкова, Диана Алексиева, Карина Николова, Патриция Димитрова, Александра Попова, Моника Георгиева, Иванка Бойчева).

Академик-ПУ: Гергана Александрова, Зорница Стефанова - 2 гола, Деница Иванова 7, Петя Кръстева 7, Василена Шомова 4, Шинка Филипова 1, Стела Скачкова 1 (Галя Балъмова, Ангелина Симеонова, Божидара Карагьозова, Катерина Ванчева, Веселина Иванова). Треньор Павел Дженев-мл.

Съдии: Руско Стоянов и Константин Костадинов (Хасково). Делегат на БФХ – Валентин Лампаров (Шумен)

Резултати група "А“: Бъки – Нови пазар 31:15 и Мартен – Бяла 17:49.

Класиране след третия кръг: Бяла и Етър - по 4 точки, Бъки и Нови пазар - по 2, Мартен -без актив.

Резултати група "Б“: Свиленград – Академик-ПУ 26:22 (12:10) и Хасково - Сливница 16:34 (5:17). Класиране след третия кръг: Свиленград и Сливница – по 4 т., Академик-ПУ и Кремиковци - по 2, Хасково – без актив.