Ален Ожболт с първи гол в Гърция при най-голямата сензация в първенството

13:09 / 21.10.2024
1497
Един от големите любимци на феновете на Локомотив Пловдив - Ален Ожболт, отбеляза първия си гол в гръцката Суперлига, провери Plovdiv24.bg. 28-годишният словенец се разписа веднъж при равенството 2:2 на неговия Левадиакос като гост на Олимпиакос в двубой от 8-ия кръг.

Резултатът се прие за истинска сензация от медиите в южната ни съседка, тъй като зелено-белите са на последното място, а освен това губеха с 0:2 още до 21-ата минута.

В самия край на първото полувреме Зини бе фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Именно Ален Ожболт застана зад топката и реализира за 2:1.

В 57-ата минута Педросо центрира в пеналта и Янис Яниондас засече с глава за крайното 2:2 на стадион "Караискакис".

Ожболт започна като титуляр и остана на терена до 78-ата минута, когато бе заменен от Вичос.

До момента нападателят има 7 двубоя за Левадиакос, като активът му е едно попадение и една асистенция. Тимът му е с актив от 5 точки, колкото има и предпоследният Калитеа. Отборът на Ламия е на 12-о място с 6 точки. В следващия кръг Левадиакос приема именно Ламия на 26 октомври от 17,30 часа.