Ботев празнува! Душан Керкез приготви своя специалитет - победа с 1:0
Автор: Тодор Благов 18:24Коментари (11)2997
Ботев (Пловдив) записа четвърта поредна победа в Първа лига. В среща от 13-ия кръг "канарчетата" се наложиха с любимия си резултат 1:0 над Черно море.

Теренът беше в много тежко състояние и затрудни максимално играчите на двата отбора. Преди началото на мача спортният директор Артур Платек награди Душан Керкез за мач №50 начело на "жълто-черните".

Още в 5-ата минута Ботев откри резултата. След центриране от корнер топката бе отклонена с глава от Укаки, Пламен Илиев изби, но право във Вини Трибуле, който от близка дистанция вкара за 1:0.

Скуката на "Колежа" бе разбита в 33-ата минута. "Моряците" изпълниха късо корнер, топката бе изпратена в наказателното поле и непокритият Росен Стефанов засече с глава, но за късмет на "канарчетата" кълбото се спря в страничната греда.

4 минути по-късно Мартин Милушев бе изпуснат от отбраната на пловдивчани и от средна дистанция шутира, но Ханс Бернат внимаваше и изби. В самия край на първата част Антоан Конте се намеси решително, за да блокира Уеслен Жуниор.

Второто полувреме стартира с домакински натиск и няколко статични положения. При едно от тях Атанас Чернев бе оставен непокрит, но от движение стреля неточно.

Гостите отговориха с акробатичен удар на Уеслен, който бе отразен от Ханс Бернат. Точно час след началото на мача Ивелин Попов отправи удар, минал покрай вратата на "моряците".

В 71-ата минута на терена се появи Самуел Акере, който лекуваше травма. 2 минути по-късно Клаудиу Кешеру се озова на прекрасна ситуация, но топката отскочи странно от безобразния терен и нападателят отправи слаб удар.

В 77-ата минута главният съдия Георги Давидов взриви стадиона с ужасно решение. Самуел Акере преодоля редица бранители и се откъсна на отлична позиция, но реферът спря обещаващата атака и отсъди нарушение.

В заключителните минути гостите опитаха да наложат натиск, но така и не успяха да стигнат до нещо съществено пред вратата на Ханс Бернат.

Ботев: Ханс Бернат, Ехие Укаки, Ивелин Попов, Николай Минков, Антоан Конте, Янис Карабельов, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Атанас Чернев, Ален Корошец, Вини Трибуле

Резерви: Матвей Игонен, Йонас Там, Самуел Акере, Матиюс Ремейкис, Никола Илиев, Димитър Тонев, Кристиан Каси, Ивайло Видев, Алекса Мараш

Черно море: Пламен Илиев, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Даниел Димов, Васил Панайотов, Мартин Милушев, Ренан Арияш, Уеслен Жуниор, Виктор Попов, Асен Дончев, Брено Тейшейра

Резерви: Християн Славков, Андреяс Калкан, Берк Бейхан, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Игнасио Паис, Исмаил Иса, Клаудиу Кешеру, Николай Костадинов