Локо срази Пирин в калта с 3:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:06 / 27.01.2007Коментари (254)2869
©
Локомотив победи Пирин Благоевград с 3:1 в контрола играна в село Микрево. Мачът се игра на изключително тежък терен, под непрестанен дъжд. Двата състава започнаха доста предпазливо срещата, като първи възможността да вкарат гол имаха Пирин, но вратарят на Локомотив Васил Камбуров успя да избие топката в корнер. От своя страна “черно-белите” също имаха шанс да отбележат, но с пропуски се отличиха Златински, Въндев и Ивайло Иванов. Пирин откриха резултата в 30-ата минута след грешка в отбраната на Локомотив. Опитният нападател на благоевградчани Марио Метушев се измъкна от опеката на защитниците на Локомотив, излезе сам срещу вратаря Камбуров и го преодоля за 1:0 в полза на Пирин. След този гол “черно-белите” отново продължиха да играят по-добре от Пирин и успяха да изравнят резултата. В 36-ата Христо Златински изпълни перфектен пряк свободен удар от двайсетина метра и направи резултата 1:1. През второто полувреме старши треньорът на Локомотив Иван Маринов направи няколко смени, като в игра се появиха Алекс дос Сантос, Горанов, Кики, Златинов и Димитър Илиев. Именно последният се оказа печелившия жокер на Маринов, като изведе Локомотив напред в резултата. В 67-ата минута. Илиев отправи техничен удар от 7-8 метра и не остави шансове на вратаря на домакините за 1:2. Крайния резултат 3:1 за Локомотив бе оформен в 73-ата минута, когато след удар на влезлия като резерва за “черно-белите” Зоран Балдовалиев отправи силен удар, като топката рикошира в крака на защитникът на Пирин Горан Гоцевски и влетя за трети път в мрежата на Пирин. До края на срещата футболистите на Локомотив можеха да отбележат и още голове, но в крайна сметка мачът завърши 3:1 в полза на “черно-белите”.

Локомотив: Камбуров, Самокишев, Йошев, Костич, Дишлиев, Иванов, Даксон да Силва, Халими, Златински, Въндев, Милиев.

Резерви: Колев, Алекс дос Сантос, Горанов, Кики, Илиев, Сечков, Балдовалиев, Анев, Вели, Делев.