Естонка отстрани Пиронкова още в първия кръг в Маями

08:18 / 23.03.2007
581
Първата ракета на България Цветана Пиронкова приключи участието си в големия тенистурнир в Маями още в първия кръг, след като загуби с 0:2 сета от естонката Кая Канепи.

Пловдинчанката отстъпи в първия сет с 6:4 и въпреки че поведе с 4:1 във втория, загуби концентрация и позволи на съперничката си да се върне в мача. Естонката спечели следващите 5 гейма и извоюва победата за 1 час и 41 минути.

За участието си в основната схема 19-годишната българска тенисистка, която е 80-а в света в момента, си осигури 1 точка за ранглистата на УТА и 5140 долара от наградния фонд.

В следващия си мач Канепи ще се изправи срещу швейцарката Пати Шнидер, която започва участието си направо от втори кръг. Информацията е на Топспорт.