Малка пречка засега е фактът, че залата в Оризари е предвидена изцяло за студентски спорт и настилката на пода е твърда за професионален волейбол. Необходимо е да се постави специална настилка тип тарафлекс отгоре и всичко ще бъде наред, смятат специалисти.
"Разговарял съм със собствениците на залата в Оризари, те нямат нищо против да се сложи терафлекс и така да се реши проблема. Наистина предстои да кандидатстваме за лицензиране на тази зала и смятам, че този въпрос бързо ще се реши. Ако получим лиценза, твърдо ще домакинстваме в евротурнирите в Оризари", потвърди Борис Халачев.
Така единственият представител на България в европейските клубни турнири за жени - отборът на "Марица" най-после ще намери решение и начин да зарадва своите верни фенове, като играе домакинствата си в турнира за Купата на претендентите - "Чалъндж къп", в хубава нова спортна зала, намираща се само на 5 километра от град Пловдив.
След лицензирането на спортната зала в Оризари е сигурно, че жълто-сините ще посрещнат почти у дома си полския гранд "Импел Гвардия" (Вроцлав) във втория кръг от втория по сила евротурнир "Чалъндж къп", през декември. Първо - защото е много близо до града, и второ - защото залата ще се напълни със зрители.
Иначе кокетната многофункционална спортна зала е собственост на Европейския колеж по икономика и управление - Пловдив.
Базата бе открита преди година и нещо и се намира само на 5 километра западно от Пловдив.
Съоръжението разполага с подвижни трибуни за около 1500 зрители и е с размери 44 x 25 x 15 метра, което го прави едно от най-високите в страната.
Освен волейбол, в многофункционалната спортна зала може да се играе още баскетбол, хандбал, тенис, бадминтон и футзал. Прилежащо към нея е и красивото стадионче на футболния клуб на Евроколежа.
Общата площ на изградения комплекс е 22 695 кв. м., а застроената площ е 1 892 кв. м. Сградата разполага със съблекални, бани, стаи за съдиите, медицински кабинети, кафе-ресторант, офиси за администрацията и складове за спортното имущество.
За построяването и са използвани 124 тона стоманени конструкции, а покривът е уникален с извитите си метални панели.
Отоплението и вентилацията също са проектирани с най-модерните и екосъобразни системи - те се осъществяват чрез термопомпени инсталации, които използват подпочвени води от специално изграден над 60-метров кладенец в комплекса.
На площ от 10 дка е създаден паркинг, парк с декоративна растителност и детски площадки. Теренът се намира в местността Кавак Тарлъ - на самия десен бряг на река "Марица", в непосредствена близост до изграждащото се туристическо вилно селище и приватизираната наскоро бивша национална база за водни спортове на "Академика".