Спортните новини: Днес (17) | Вчера (25)
Диана Малинова - изненадващо трета на турнира по плажен волейбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:27 / 25.07.2011Коментари (0)1185
©
Волейболната звезда на "Марица" Диана Малинова, която в тандем с Диана Филипова наскоро станаха държавни шампионки на България за 2011 година от националното първенство по плажен волейбол в София, изненадващо останаха трети на големия турнир от веригата "M-Tel Beach Masters" във Варна.

Двете Диани победиха с убедителното 2:0 Ирена Мишонова & Ваня Върбанова в мача за 3-4 място от надпреварата, която се проведе на пясъчния корт на Южния плаж в морската ни столица.

Диана Малинова & Диана Филипова спечелиха срещата след 21:13 и 21:16 и това бе малка утеха за тях и за загубения по-рано от тях полуфинал.

В него Виктория Викторова & Славина Колева поднесоха голямата сензация на турнира, побеждавайки фаворитките за златото - Диана Малинова & Диана Филипова. Последните бяха във Варна като поставени под №1 в основната схема, като настоящи национални шампионки на България, но и като балкански вицешампионки по бийч волей за 2008 година.

Поставените под №4 в основната схема Виктория & Славина обаче наложиха своето надмощие и изненадващо победиха двете Диани с убедително 2:0 (21:17, 21:15).

Във втория полуфинал Ася Динова & Светла Ангелова, поставени под № 2 в основната схема, също не срещнаха особени проблеми срещу Ирена Мишонова & Ваня Върбанова, побеждавайки ги чисто с 2:0 (21:18, 21:16).

На финала, елиминиралите фаворитките - Виктория Викторова & Славина Колева, обаче не можаха да надскочат себе си срещу Ася Динова & Светла Ангелова и паднаха с 1:2 след тежък тайбрек. В отделните части 22:20, 20:22 и 6:15.

Така Ася Динова и Светла Ангелова спечелиха титлата във втория турнир от веригата "M-Tel Beach Masters" и прибраха лъвския пай от 1400 лева от награден фонд.

За Малинова и Филипова остана третото място, паричната премия от 550 лева и новите им амбиции да се готвят за реванш.