Срамна загуба на Ботев в Пловдив - 1:2 от Вихрен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:40 / 19.05.2007Коментари (0)4482
Ботев записа позорна загуба с 1:2 от Вихрен в Пловдив в мач от 29-тия кръг от А ПФГ. Головете за гостите отбелязаха Петър Димитров в 32-ата минута и Станимир Господинов в продължението на първото полувреме. Почетното попадение за "канарчетата" вкара Емил Урумов 7 минути преди края на мача. Три минути преди последния съдийски сигнал резервата за Вихрен Любомир Величков напусна преждевременно за втори жълт картон след симулация.

Жълто-черните не създадоха почти никакви възможности за гол пред вратата на Славчо Тошев през целия мач. Единствените опасности дойдоха след статични положения - удар от пряк свободен на Въргов в 3-ата минута и по-късно през второто полувреме, отново директно от пряк свободен удар през втората част - този път Костадин Видолов.

Срещата не предложи нищо интересно за феновете, които бяха обидно малко - не повече от 1000 зрители наблюдаваха двубоя от трибуните на ст. Христо Ботев. През целия мач двата отбора не се напрягаха изобщо и оставиха съмнения за уговорка, като дори феновете около централната трибуна освиркваха президента на Ботев Димитър Христолов. Със сигурност никой в Пловдив няма да запомни този мач с добро, а играчите на Светослав Гърков трябва възможно най-бързо да забравят тази загуба.