Както вече съобщихме, Пловдив ще бъде първият град, домакин на Европейско първенство по гребане, в който за престижното състезание ще дойде и президентът на световната федерация (ФИСА) Денис Освалд. Той бе поканен лично от председателя на родната централа Светла Оцетова. Денис Освалд се очаква да е в Пловдив по време на надпреварата от 16 до 18 септември тази година.
Припомняме, че на Гребния канал в Итън, Великобритания Денис Освалд връчи на България официалното знаме на ФИСА във връзка с докакинството на Пловдив за Световното през 2012 г.
Председателят на организационния комитет на Мондиал 2012 за юноши и девойки Иван Попов, заместник- кметът на Пловдив Георги Титюков, Георги Белобрадов -член на управителния борд на БФ Гребане и секретарят на оргкомитета на Пловдив 2012 Даниел Христов приеха знамето на българското домакинство в Пловдив.
|