Спортните новини: Днес (11) | Вчера (11)
Финалните плейофи във футзал лигата достигнаха до четвъртфиналите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:01 / 05.11.2011Коментари (0)1967
Измина седмицата на осминафиналите от плейофите в Градска Футболна Лига, които ще определят шампиона за 2011г на първото издание на аматьорската лига. След оспорвани битки, в които ще се запомнят преиграването на една от срещите и прекратяването на друга, до четвъртфиналите стигнаха следните двойки: "Ботев" (Брестник) - ФК "Даяна", "Еурокатена" - "Karshiaka Galaxy Beers", "Ударната група" - ПФК "Ялова Поляна" и "100+" - "Криско".

Седмицата започна със очаквана победа на победителя в предварителна група "C" "Ботев" (Брестник) над тима на "Евиан Тонон Гаяр" с резултат 5:1. Голмайстори за домакините бяха Апостол Зайков (31'), Йордан Терзиев (41' и 50'), Валентин Козов (47') и автогол на Спасимир Василев (33'). Почетното попадение за гостите вкара Райчин Райчинов (42').

Никаква съпротива не оказаха футболистите на "Щ+Щ" и бяха прегазени от ФК "Даяна" с 1:12. За домакините се разписа Иван Костов (23'), а за гостите Владислав Велчев (3' и 28'), Петър Антонов (14' и 21'), Георги Илиев (18', 38', 43', 47' и 49'), Неделчо Делчев (33' и 40') и Атанас Кочанов (42').

Така в първи четвъртфинал в понеделник, 7 ноември 2011г. от 19:00ч. един срещу друг ще играят "Ботев" (Брестник) и ФК "Даяна", в повторение на интересния полуфинал за "Купата на Пловдив".

Първата "бомба" на осминафиналите хвърли тима на "Karshiaka Galaxy Beers". След като малко случайно стигнаха до този етап на надпреварата, "кършаклии" бяха на път да победят тима на "ГЕОЛЪВ" като гост, след като 2 минути преди края водиха в резултата с 2:3. Тогава грубо нарушение на Иван Иванов срещи Иво Торозов прерасна в разправия между двата отбора, за щастие без сериозни инциденти. Отборът на домакините отказва да продължи мача и напуска демонстративно терена. Гостите печелят служебно с 0:8, а всички участници в инцидента са наказани сурово. Попаденията за домакините реализираха Иван Иванов (32') и Иван Бундов (35'). Победните попадения вкараха Георги Панов (2' и 28') и Иво Торозов (37').
Противно на очакванията "Викинг" не успя да победи "Еурокатена". След шест мача без загуба, гостите успаха да запишат седма поредна победа и да се класират за четвъртфиналите. За домакините вкараха Ивайло Стоянов (28') и Кръстьо Гелев (47'). За гостите точни бяха Георги Танев (21'), Петър Генов (30' и 48') и Борис Стоянов в 50 минута, оформяйки крайното 2:4

Малко изненадващо, но напълно заслужено във вторник, 8 ноември 2011г. от 20:00ч. един срещи друг във втори четвъртфинал ще се изправят "Еурокатена" и "Karshiaka Galaxy Beers".

Прозвището мач на осминафиналите спечели двубоя между "MS 13" и "Ударната група". Двата тима изиграха 2 мач по между си, отбелязаха си 16 гола и не успяха да се победят, за да се стигне до ролетката на дузпите. В първата среща резултатът бе 2:2, след голове на Станислав Донев (23') и Николай Гешев (46') за домакините, и Живко Сербезов (12') и Тодор Чалъков (35') за гостите. Още по зрелищно протече втория мач, завършил при резултат 6:6 в редовното време. За домакините в тази среща "Ударната група" точни бяха Петър Кавлаков (7' и 25'), Тодор Чалъков (12', 19' и 47') и Живко Сербезов (40'), а за гостите попаденията реализираха Илиян Спиров (5' и 32'), Ивайло Маринов (13' и 43'), Иво Тодоров (30') и Иван Маринов (47'). При изпълнението на дузпите по хладнокръвни се оказаха от "Ударната група", реализирайки 4 дузпи чрез от Петър Кавлаков, Тодор Чалъков, Живко Сербезов и Димитър Попов. За "MS 13" вкараха само Иво Тодоров и Ивайло Маринов.
Спокойно протече срещата "Имхотеп-1" и ПФК "Ялова Поляна", спечелена очаквано от гостите с 2:5. Домакините все пак поведоха в резултата с гол на Любомир Бурнарски (15'). Гостите се върнаха в срещата в края на полувремето с попадение на Николай Николов (24'). След почивката "Ялова" взе инициативата и не позволи изненада. С гол на Неделчо Янков (36') и нови три на Николай Николов (40', 45' и 49'), гостите не оставиха никакви съмнения кой заслужава повече победата. Любомир Бурнарски (48') се разписа още веднъж за домакините в края на срещата.

Третия четвъртфинал в сряда, 9 ноември 2011г. от 19:00ч. ще противопостави отборите на "Ударната група" и ПФК "Ялова Поляна".

След силната финална серия на шампионата и спечеленото първо място в група "D", футболистите на "Колеж Омега" срещнаха непреодолимо препятствие в лицето на "100+", загубвайки осминафиналната си среща с 1:4. Почетното попадение за домакините вкара Светослав Каламов (23'), докато победните попадения за гостите забиха Иван Милев (14' и 32'), Владимир Желязков (39') и Георги Маринов (48').
Като на тренировка мина последният осминафинал за "Криско", след като домакините от "Дринк Тийм" не успяха да покажат и частица от потенциала си и допуснаха съкрушително поражение с 0:8. Головата фиеста сътвориха Марин Петров (5'), Ангел Харизанов (20'), Атанас Вълчев (21', 22', 40', 42' и 44') и Стойко Калоферов (36').

Така последния четвъртфинал ще бъде между отборите на "100+" и "Криско" и ще се изиграе в четвъртък, 10 ноември 2011г от 19:00ч.

Душан Керкез: Една грешка промени всичко, това е футболът!
Много пропуски, червен картон и загуба за Ботев в Кърджали
Антоан Конте капитан за "канарчетата", съставите на Арда и Ботев
Участник от "Игри на волята" помогна за трета поредна победа на "баските" от Куклен
Крушарски се оттегля от Локомотив (Пловдив)