Спортните новини: Днес (21) | Вчера (27)
Цветана Пиронкова на четвъртфинал в Швеция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:15 / 02.08.2007Коментари (0)544
© plovdiv24.com
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфинал турнира в Стокхолм с награден фонд 145 000 долара, след като победи в два сета (6:4, 6:4) представителката на германия Анна-Лена Грьонефелд за час и 17 минути игра.

22-годишната Грьонефелд за втори пореден път преклони глава пред пловдивчанката, след като миналата година в първия кръг на „Уимбълдън" Пиронкова се наложи над поставената под №13 Грьонефелд с 6:3, 3:6, 6:1 в двубой от първия кръг.

За класирането си на четвъртфинала българката ще спечели 30 точки за световната ранглиста, както и 80 от наградния фонд на надпреварата. За да запази 131-ата си позиция в света, Цеци трябва да спечели поне 43 точки, колкото завоюва в миналогодишното издание на турнира. Тогава тя достигна третия си и за сега последен полуфинал в турнир на WTA. Това може да стане, в случай че 19-годишната ни тенисистка отново достигне полуфинал, с което ще вземе 50 точки.

На четвъртфинала първата ни ракета ще мери сили с победителката от срещата Стефани Коен-Алоро (Фра) и Юлия Федосова (Фра). Напомняме, че Федосова отстрани в първия кръг четвъртата поставена в основната схема Кая Канепи (Естония).

Срещата на централния корт в швецката столица започна добре за Пиронкова, която бързо дръпна с 4:3 гейма в своя полза, а малко по-късно взе своя сервис-гейм и резултатът набъбна до 5:3. Мощната германка намали, но Цеци затвори сета по най-добрия начин - гейма на 0 и 6:4.

Втората част вървеше гейм за гейм, за да се стигне до пробив в началния удар на Грьонефелд при 2:2 гейма. До края всяка от съперничките печелеше подаването си, а Пиронкова завърши мача подобаващо - отново гейм на 0. Българката направи 3 аса, докато германката реализира 5, но и допусна 2 двойни грешки. Информацията е на "Топспорт".

Александър Томаш получи подкрепа от най-добрия български треньор за ХХ век
Борисов: Аз ли да казвам нещо за Крушарски? Питайте човека от фенклуба на Ботев за него
Треньори и служители в Локо: Заставаме зад Крушарски, подаваме молби за напускане!