Локо направи реми със Славия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:16 / 18.08.2007Коментари (0)4917
В първия си домакински мач от новото първенство Локомотив завърши 1:1 със Славия.

"Смърфовете" започнаха добре мача като в началните минути владееха инициативата на терена.

В 20-ата минута нападателят на "черно-белите" Явор Въндев имаше възможност да открие резултата.Той се измъкна от опеката на двама защитници на гостите, излезе сам срещу вратаря Господинов, но изпусна момента, в който да нанесе решаващ шут.

По-късно Румен Горанов нямаше шанс да вкара за "черно-белите". Халфът изпълни перфектно пряк свободен удар от 25 метра, но коженото кълбо се удари в напречната греда.

В 32-ата минута Мартин Керчев от Славия бе близо до гол. Диагоналният  му изтрел по земя даде  възможност на Ставрев да прояви рефлекс.

В 37-ата минута гостите от Славия откриха резултата в мача. След контраатака на "белите", нападателят Ортега успя да надбяга Краси Димитров  отдясно. Последва пас към Елтон де Соуза, който от точката на дузпата без проблеми вкара за 1:0 в полза на Славия.

В следващата минута на двубоя дебютиралият с "черно-бялата" фланелка Даниел Моралес получи от главния съдия Николай Йорданов директен червен картон. Защитникът  събори на земята Илия Илиев, който се откъсваше се сам срещу вратата на гостите.

В 40 -ата минута "смърфовете" се върнаха в мача с изравнителния гол на Явор Въндев. След центриране на Йошев отляво, защитник на "белите" свали топката с глава на нападателя Въндев, който стреля силно, топката рикошира в крака на Борислав Павлов и влетя в мрежата на Господинов за 1:1. Така приключи първата част на мача.

Веднага след антракта стражът на Славия Йордан Господинов получи директен червен картон за удар без топка срещу  Зоран Златковски.

До края на срещата двата състава си размениха по още няколко пропуска пред вратите, но нов гол не падна.

Първо в 70-ата минута  нападателят на Славия Ортега пропусна, след като финтира защитник на Локомотив и навлезе сам в наказателното поле. Чернокожият играч на "белите" остана сам срещу Ставрев, отправи шут, но коженото кълбо излезе в аут.

Пропускът на домакините бе дело на Зоран Златковски. След двойно подаване с Кики, острието излезе сам срещу вратаря Петров, но топката срещна тялото на стража.