Ботев лепна петица на Видима, Георги Христов с хеттрик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:15 / 19.08.2007Коментари (0)7821
Ботев записа най-резултатната си победа от 2000-а година насам, като победи с 5:0 отбора на Видима-Раковски Севлиево в първото си домакинство за новия сезон. Хеттрик записа новото попълнение от Марица Георги Христов, по един гол добавиха Дормушали Саидходжа и капитана Даниел Божков от дузпа. "Канарчетата" доминираха през по-голямата част от мача и петте гола, които Видима допуснаха бяха най-малкото, с което те можеха да се приберат в Севлиево.

Първия гол падна още в десетата минута, когато след добра атака отдясно топката попадна у Красимир Кръстев, който подаде на Георги Христов, последния майсторски се завъртя и успя да вкара за 1:0.

Феновете още се радваха за първия гол, когато отново Георги Христов удвои. Йордан Минев даде невероятен пас от центъра на терена до точката за дузпа, Христов овладя и веднага шутира за 2:0.

В 40-тата минута Манчев изведе по невероятен начин Георги Христов сам срещу вратаря на Видима Абди Абдиков, но вместо 11-ката на Ботев да запише хеттрик, той бе покосен от стража на гостите. Съдията не се поколеба да отсъди дузпа, която Даниел Божков реализира.

Головете обаче не спряха дотук. Веднага след началото на второто полувреме завърналият се от датския Рандерс Дормушали Саидходжа направи 4:0. Краси Кръстев стреля отдалеч, топката рикошира няколко пъти и попадна у Муши, който остана сам срещу опразнената врата и от 6 метра нямаше как да сбърка.

Петия гол падна в 62-рата минута, когато отново Манчев изведе Христов, а последния видя, че Абдиков е излезнал доста пред вратата си и технично го прехвърли.

По-късно Даниел Божков вкара втори гол, който съдията отмени, а минути преди края на мача Георги Христов с далечен удар нацели горната греда. Играчите на Ботев изпуснаха още доста добри възможности, но показаха изключително приятен атакуващ футбол, с много пасове и движение по целия терен. Дебют в Пловдив направи синът на Светослав Гърков - Васил, но той не впечатли с почти нищо. В 64-тата минута пък Павел Станев влезна на мястото на Лилчо Арсов. Запомнящо се включване направи и Тодор Тимонов - Лимона, който игра само за 15-тина минути, но направи няколко запомнящи се трика с топката, а също и уникален пас към Аврамов, но 18-ката пропусна да вкара сам срещу вратаря.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ВИДИМА РАКОВСКИ 5:0(Г.Христов 10', Г.Христов 12', Д.Божков(д) 40', Д.Саидходжа 48', Г.Христов 62')