Марица постигна първа победа за сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:11 / 26.08.2007Коментари (0)1297
©
снимка: Архив
Марица постигна заслужена победа срещу тима на Бенковски (Бела) в мач от Източната Б група, който се игра днес на стадион Марица в Пловдив. Близо 500 зрители наблюдаваха успешния първи домакински мач на тима от Кършияка.

Марица превъзхождаше съперника си през целия мач. Още в 29-та минута домакините имаха възможност да открият резултата, след като главният съдия в мача Петровски посочи бялата точка пред вратата на Бенковски. Васил Стефанов обаче беше неточен и пропусна. Така на получвремето нулевото равенство бе налица, но твърде нелогично предвид играта на пловдивчани.

Бързо след подновяването на играта маричани успяха да постигнат търсеното и в 58-та минута Емил Стоев бе точен за 1:0. Само 5 минути по-късно Тодор Тодоров удвои резултата. Головата градушка продължи и три минути по-късно резултата отново бе променен, но този път в полза на гостите. Диян Димов бе безпогрешен и върна своя отбор в играта, като намали разликата отново на 1 гол с 2:1.

Голяма грешка от страна на гостите бе вкарването в игра на Стефан Ангелов. Влезлият в игра в 83-тата минута представител на гостите успя да получи втори жълт картон след само 5 минути игра на терена и остави съотборниците си с 10 човека на терена. Това, както и добрата игра на маричани доведе до трети гол по време на даденото от съдията продължение отново с попадение на Емил Стоев. След разбъркване пред вратата на гостите, въпреки тримата защитници на Бенковски, които се опитаха да го спрат, Стоев бе безпощаден и оформи крайното 3:1.

Така Марица е с 3 точки актив след втория кръг в Източната Б група и се нарежда в средата на таблицата във временното класиране.