“Академик - ТУ” с първа победа в елита

13:31 / 10.10.2007
1743
Отборът на "Академик - ТУ" извоюва първата си победа във втория мач от вторият кръг на първенството на "А" РХГ.

Новакът категорично надигра отбора на ХК "Хугадорс" - Габрово с 27 : 17 /14 : 11/.

През първата част габровци, започнаха доста агресивно, но въпреки това студентите успяха да натрупат разлика и на полувремето резултатът бе 14 : 11.

Във втората част явното игрово превъзходство на "Академик - ТУ" логично се отрази и на резултата 27 : 17 . В тази среща направи впечатление отличната игра в защита и доброто взаимодействие в атака.

Във другия си мач срещу отборът на ХК "СКХ - ДЮ" - Шумен, отборът ни не успя да се наложи над съперника, като срещата завърши при резултат 24 : 27 /13:14/.

И в двете срещи с невероятни намеси се отличи вратарят на "Академик - ТУ" Лазар Лазаров.