Реалността обаче показва, че всеки готов да застраши здравето си може безпроблемно да влезе. Освен това в златната руина на Пловдив, под тонове бетон тренират деца, които реално рискуват живота си всеки ден. Залите, в които тренират състезателите от различните спортни клубове са занемарени. В някои липсва отопление, завали ли дъжд таваните прокапват. Други помещения е абсурдно дори да се нарекат "зали" , защото от тях са останали само вратите и тухлите.
Треньорът по джудо Стефан Стоев, който е треньор на спортен клуб "Нола" Пловдив и тренира 20 джудисти смята, че стадионът трябва да се поддържа по-добре."До 2000 г. отборът ми е бил няколко пъти шампион и беше в челните класирания, но след това има спад на желаещи да тренират джудо. Няма пари , условията са лоши и това е причината може би да има спад в този спорт", заяви Стоев.
Той допълни, че отборът се е самоиздържал от спечелени медали, но средставата са стигали до републиканското първенство."Базата, на която тренират състезателите по джудо е лоша. Таванът капе, няма отопление и понякога нашите състезатели от студа получават травми. Би трябвало общината да стопанисва стадиона. Тя ще е по-заинтересована отколкото държавата", смята Стоев.
Освен джудо на стадион "Пловдив" тренират още състезатели по карате, художествена и спортна гимнастика.
"Пистата на стадион "Пловдив" е най-бързата писта в Европа", каза Лидия Гушева, финалистката на 100 метра по време на Олимпиадата в Москва, сега треньор в спортен клуб "Тракия96". На нея през 2003 година по време на турнира за купа "Европа" Ивет Лалова постига на 100 метра резултат от 10,77. Според Гушева държавата също трябва да заеме позиция относно съдбата на стадиона.
|