Волейболистките на Марица стартираха с победа в новото първенство

09:04 / 03.11.2007
1479
Волейболистките на Марица стартираха с победа в новия шампионат по волейбол. "Кършаклии" надвиха гостуващият отбор на Спартак(Плевен) с 3:1 в отделните геймове (25:12, 25:21, 24:26, 25:17), пред погледа на 200 зрители в зала "Строител".

Момичетата на треньора Иван Петков доминираха през цялата среща, като в първия гейм показаха истинска волейболна класа и заслужено спечелиха 25:12 точки.

Във вторият гейм срещата се игра точка за точка, но след груби грешки в отбраната на плевенчанки в края на гейма, волейболистките на Марица затвориха гейма с 25:21 точки.

В третата част гостите успяха да спечелят гейма, този път след груби грешки в нападението на Марица и го взеха с 26:24 точки.

В последната част отново домакините бяха по-добри от съперника си от Плевен и спечелиха гейма с 25:17, а по този начин и крайния успех в мача.