Спортните новини: Днес (6) | Вчера (27)
Дамян Филипов с блестящ дебют на световната купа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:21 / 18.12.2007Коментари (0)991
©
Топколоездачът на ПКД „Цар Симеон-Рея 96" Дамян Филипов направи блестящ дебют на турнира за световната купа по колоездене на писта във Виена. 22-годишният пловдивчанин се класира 4-ти в дисциплината скреч (80 обиколки с финален спринт) и в двата състезателни дни и по чудо изпусна бронзов медал още при първото си участие за световната купа.

Дамян е с най-предно класиране от всички наши национали, а новият старши треньор на държавния ни тим Майкъл Саидстууд бе изключително доволен от представянето му.
Филипов влезе в десетката на света и в дисциплината издръжливост по точки при 160 обиколки на пистата. След първия състезателен ден представителят на „Цар Симеон-Рея 96" бе 9-ти, а след втория се изкачи с 2 места напред и се нареди на 7-мото място.

След състезанието Саидстууд похвалил лично Дамян за отличното му каране. 39-годишният датски спец бе много доволен от върховата спортна форма на пловдивчанина и бързия му напредък в пистовото колоездене. Това бе второ участие на Филипов в голям колоездачен форум. При официалния си дебют при мъжете - на европейското първенство по колоездене на писта в Алкмаар, Холандия през ноември, той остана 15-ти в дисциплината издръжливост.