Ботев изпусна Уигън

Коментари (120)
21:55 / 26.07.2012
20236
Ботев Пловдив завъртя зрелищно 2:2 срещу Уигън в последната си проверка от лагера в Австрия. "Канарчетата" трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа в  Пихъл бай Велср, тъй като стояха по-добре на терена от англичаните.

Пловдивчани започнаха отлично срещата и само с малко повече късмет можеха да открият резултата след четвърт час игра. Юношата на "жълто-черните" Тодор Неделев центрира остро една топка в пеналта към Иван Цветков, който с глава прати коженото кълбо на сантиметри над напречната греда.

Само няколко минути по-късно Уигън откри с първия си точен удар във вратата на Ботев Пд. Това се случи след триково изпълнение на англичаните от фаул завършено с гол на Дейвид Джоунс.

"Канарчетата" бързо отговориха на Уигън и с гол на Петър Атанасов възстановиха равенството. Тодор Неделев изведе отлично крилото на пловдивчани, който хладнокръвно изравни - 1:1.

След почивката 15-ият във Висшата лига през миналия сезон отново излезе напред в резултата. След центриране на англичаните Асен Караславов не изчисти добре, като свали топката пред краката на Мауро Босели, който отблизо не остави шанс на Шеткус.

В 70-ата минута Ботев Пд получи право да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Коце Дяков. Зад топката застана Иван Цветков, който не сгреши и оформи крайното 2:2.

Следващата проверка на "канарчетата" е срещу вицешампиона на Албания Теута. Двубоят е на 4 август от 18,30 часа на стадион "Христо Ботев". С този мач "жълто-черните" ще представят отбора на своите привърженици преди старта на "А" група, както и ще сефтосат тревното покритие на "Колежа".

Ботев Пд - Уигън 2:2
0:1 Дейвид Джоунс 23'
1:1 Петър Атанасов 38`
1:2 Мауро Босели 54`
2:2 Иван Цветков 70`

Стартовият състав на Ботев Пд: Ернестас Шеткус, Стефан Станчев, Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Томаш Иршак (85` Рахов), Рубен Паласуелос (60` Дяков), Тодор Неделев (60` Христов), Петър Атанасов (72` Лазар Марин), Иван Цветков (70` Мариян Огнянов), Станислав Костов (46` Вандер).

Стартовият състав на Уигън: 26. Ал-Хабси, 17. Бойс, 5. Колдуел (к), 3. Алкараз, 27. Мостю, 4. МакКарти, 6. Джоунс, 22. Босежур, 11. Моузес, 18. Теймън, 7. Крусат.