Локомотив върти хикс с Пирин в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:33 / 25.01.2008Коментари (0)3820
© Plovdiv24.com
снимка: Архив
Локомотив завърши 1:1 с Пирин Благоевград в последната си проверка на лагера в Сандански. "Черно-белите" дори бяха на три минути от загуба, но с гол в 87-ата минута Димитър Илиев спаси честта на пловдивчани. Този път, за разлика от вчерашната контрола, Ясен Петров започна мача с по-опитни футболисти, като на практика пусна почти всички титуляри от официалните мачове.

Въпреки това, Локомотив не успя да вкара гол през първата част. Шансове за гол имаха Даксон да Силва и Стойко Сакалиев. Метушев от благоевградчани също бе близо до гол, но не сполучи. Най-чистата възможност за гол бе на Мартин Камбуров, който секунди преди края на първото полувреме се озова сам срещу вратаря на Пирин, но стреля на два пъти в тялото му.

Второто полувреме "черно-белите" продължиха в същия състав, като единствената промяна бе на вратата - вместо Стоян Ставрев в игра влезе Кирил Акалски. За разлика от пловдивчани, Пирин смени целия състав.

Изненадващо първия гол падна във вратата на Локомотив. След разбъркване в наказателното поле на "смърфовете", топката попадна у бившия футболист на Ботев Стефан Костадинов, който с диагонален шут преодоля Акалски.

Ясен Петров опита да подобри играта на тима си, като направи няколко смени, вкарвайки в игра Димитър Илиев, Герасим Заков, Стайко Стойчев, Гюрсел Вели, Румен Горанов и Даниел Моралес. Това също не помогна, защото в 79-ата минута късмет спаси Локо от втори гол. След ново разбъркване Пиетробон на два пъти целеше гредите зад Акалски и така резултата остана 0:1.

Равенството донесе Димитър Илиев в 87-ата минута. След добра атака на Стайко Стойчев, топката попадна у Илиев, който не се поколеба да стреля към вратата, изравнявайки резултата.

Това бе последната проверка на Локомотив в Сандански. "Смърфовете" се прибират в Пловдив късно тази вечер, където ще продължат подготовката си. Следващата контрола е на 30 януари срещу Черноморец. На 4 февруари Локомотив продължава подготовката си в Анталия.