Марица дръпна с 6 точки на Евроколеж, след победа в Оризари
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:37 / 17.09.2012Коментари (0)1852
©
Отборът на Марица Пловдив записа четвърта поредна победа в "А" окръжна група, след като победи като гост Евроколеж с 1:0.

Единственото попадение падна в 70 мин, а негов автор беше Християн Христов след 50 метров спринт. Преди попадението на "каршияклии" капитанът на Евроколеж Георги Куртев изпусна дузпа, а попадение на Николай Харизанов беше отменено от съдията Георги Кабаков.

Гостите показаха по-голямо желание за победа и заслужено си тръгнаха с трите точки.

През първата част и двата отбора играха равностойно, но първи положение създадоха домакините от "Евроколеж" в 30 мин Георги Куртев триково от фаул изведе зад защитата Вранчев, но защитникът не можа да отклони топката в мрежата на Иванов. В 45 минута Караилиев беше изведен сам срещу Александров, но би встрани от лявата греда в аут.

През втората част домакините се хвърлиха напред и оставиха много празни пространства на "маричани" за контра атаки. В 49 мин Георги Куртев беше фаулиран в наказателното поле. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа, но капитана на домакините тресна напречната греда. Осем минути по-късно Куртев центрира пред вратата на Марица, Николай Харизанов с глава вкара, но страничния съдия маркира засада. До края на мача Марица направиха няколко контра атаки при една от тях в 70 мин Христов получи една избита топка от корнер в центъра на терена пробяга 50 метра и вкара в далечния ъгъл на Александров за 0:1.

След срещата Марица е едноличен лидер в групата с 12 точки и 12:0 голова разлика, а Евроколеж е на 5-то място с 6 точки и мач по-малко.