Спортните новини: Днес (11) | Вчера (5)
Виктория волей трудно се даде на шампиона Марек
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:26 / 20.10.2012Коментари (0)836
Снимка: Архив
Шампионите от Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздравиха с победа при гостуването си на Виктория Волей (Пловдив) в среща от втория кръг на Суперлигата при мъжете. Получи се хубав и по-равностоен от очакваното мач, в който пловдивчани успяха да измъкнат само гейм - 1:3 (13:25, 25:20, 20:25, 20:25), пред над 200 зрители в зала Олимпиада.

Първият гейм бе равностоен само в началото. Шампионите бързо наложиха своето надмощие. С по-ефективна игра на сервис и на блокада и с далеч по-малко брак в играта си дупничани натрупаха разлика. Чудесните изяви на разпределителя Гьорги Гьоргиев и на четворката Златан Йорданов допринесоха за убедителното 25:13 в края на гейма.

6 поредни точки за Виктория при сервиси на Петър Бъчваров обърнаха резултата във втория гейм от 1:3 до 7:3. Силните минути за домакините продължиха благодарение и на страхотната игра на Бъчваров и Спас Байрев в нападение и преднината им от 4 точки се запази до второто техническо прекъсване. До края на частта Марек отговори само с две брей-точки, а вдъхновената от подкрепата на публиката Виктория затвори гейма при 25:20 с блокада и блокаут на Иван Иванов за последните си две точки.

Оранжевосините продължиха да контролират играта и в началото на третата част, но шампионите успяха да спечелят някои ключови разигравания, с което не изостанаха в резултата. След първото техническо прекъсване Марек натисна на сервис и с блокада, а капитанът Тодор Вълчев започна да трупа точка след точка в нападение, и домакините като че ли се предадоха.

В четвъртата част пловдивчани успяха да взривят трибуните като стопиха изоставане от 5 точки и дори поведоха при 15:14. Разрази се люта битка за всяка точка, но в един момент класата на дупничани си каза думата и те отново започнаха да трупат преднина. В края на гейма Виктория успя да спаси няколко мачбола, преди да сгреши сервис и да приключи двубоя.

Вълчев стана топреализатор на мача с 23 точки за победителите. Байрев бе най-резултатен за Оранжевосините с 16.

Източник: BGvolleyball.com

Пенев прати двама от Локо в дубъла, те помогнаха за нова победа
Диабате и Кинтунту не помогнаха, дубълът на Ботев с нова загуба
Гледайте! Джошуа на колене след 4 нокдауна и първи нокаут в кариерата му
Крушарски с твърде несериозен отговор на призива на феновете да напусне
Христо Бонев уважи турнира в памет на Пенка Стоянова, Локомотив Пловдив е на финал